» Організація навчання дітей навчальних закладів Чернівецької області з питань безпеки життєдіяльності
Інформація
  • Переглядів: 3122
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-06-2011, 10:54
23-06-2011, 10:54

Організація навчання дітей навчальних закладів Чернівецької області з питань безпеки життєдіяльності

Категорія: ---

22 червня 2011 року у приміщення Чернівецької обласної державної адміністрації проведена науково-практична конференція: «Удосконалення системи підготовки керівного, командно-начальницького складу цивільного захисту обласної територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ та населення способам захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій» за участю керівного, командно-начальницького складу цивільного захисту Чернівецької області.
Проблеми безпеки життєдіяльності є актуальними в системі освіти і науки. Стан екології, глобальна комп'ютеризація, різноманітні захворювання погіршують стан здоров'я людей, в тому числі і молодого покоління.
Найбільша кількість випадків травмування та загибелі, а це близько
85 %, трапляється через так званий "людський фактор", тобто, незнання та недотримання громадянами елементарних правил безпеки.
В системи освіти підготовка дітей, учнівської молоді, проводиться через введення відповідної: "Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі", Програми "Основ здоров'я", та Програми захисту Вітчизни за тематикою розділу "Цивільна оборона".
Підготовку та навчально-виховну роботу з дітьми й учнівською молоддю щодо питань безпеки життєдіяльності Головне управління освіти і науки організовує відповідно до Положення "Про функціональну підсистему "Освіта і наука України" Єдиної державної системи цивільного захисту України", яке затверджене наказом Міністра освіти і науки України від 03 вересня 2009
№ 814, розпорядження Кабінету Міністрів від 02 лютого 2011 року№79-р «Плану основних заходів цивільного захисту України на 2011 рік», Плану основних заходів цивільного захисту Чернівецької області на 2011 рік, Плану основних заходів цивільного захисту Головного управління освіти і науки Чернівецької області на 2011 рік та інших нормативно-правових документів у галузі освіти.
Основними завданнями з питань безпеки життєдіяльності є:
1. Виховання у дітей дошкільного віку та учнівської молоді свідомого і обов'язкового виконання правил і норм безпечної поведінки у повсякденному житті і в умовах надзвичайних ситуацій.
2. Навчання їх умілим діям під час виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій.
3. Формування здорового способу життя та вирішення проблем особистої і колективної безпеки, набуття у дітей навичок і досвіду із самозахисту і рятування.
4. Підготовка фахівців невоєнізованих формувань з цивільного захисту. Щорічно у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області проходять навчання у сфері цивільного захисту, понад 400 працівників освіти.
Так, у І-му півріччі 2011 року відповідне навчання пройшли:
- 67 керівників навчальних закладів – начальники цивільної оборони навчальних закладів;
- 37 заступників навчальних закладів-начальники штабів цивільного захисту об’єкту;
- 106 вчителів предмету "Основ здоров'я", "Захисту Вітчизни" загальноосвітніх навчальних закладів-невоєнізованих формувань цивільної оборони об’єктів;
- 16 працівників дошкільних навчальних закладів;
- 4 працівника районних відділів освіти.
На підставі набутих знань, освітяни використовують в навчальному процесі нові рекомендації, навчально-методичну літературу, відеофільми, інформаційно-довідковий матеріал, і тим самим покращують якість навчання учнів з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності.
Підготовка дітей у дошкільних закладах освіти проводиться згідно "Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі", схваленої колегією МОН України від 21.03.2008 р. та затвердженої наказом МОН України від 29.01.2009 р. № 41.
Програма передбачає гармонійний і різнобічний розвиток дитини та спрямована на опанування системою початкових знань з дотримання здорового способу життя, вимог пожежної безпеки, дорожньої грамоти та особистої безпеки.
Підготовка здійснюється протягом навчального року у дитячих групах, у групах батьків та з персоналом дошкільного закладу. Як захід практичного закріплення у пам'яті дітей змісту сказаного і показаного щорічно в кінці травня ми проводимо "Тиждень безпеки дитини" у дошкільних навчальних закладах області.
У загальноосвітніх навчальних закладах навчання учнів 1-9-х класів свідомому ставленню до свого життя та здоров'я здійснюється за допомогою інтегрованої навчальної програми "Основи здоров’я".
Учні 10,11 класів та знання та навички готовності до дій у надзвичайних ситуаціях учні отримують на заняттях з предмету "Захист Вітчизни".
У розділі "Основи цивільного захисту" викладений зміст навчального матеріалу з проблем підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях. Таким чином, забезпечується системність знань учнів з безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях.
Оскільки віковий ценз студентів 1-2 курсів (на базі 9 класу) професійно-технічних закладів відповідає віковому цензу учнів старшої школи, їх підготовка до дій у надзвичайних ситуаціях також здійснюється у розділі "Основи цивільного захисту" на заняттях з предмету "Захист Вітчизни".
Завершальним етапом вивчення у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах питань з безпеки життєдіяльності, основ здоров'я, цивільного захисту є проведення "Дня цивільного захисту".
Для забезпечення якості роботи, Головне управління освіти і науки облдержадміністрації співпрацює з управлінням Міністерства з питань надзвичайних ситуацій в області та обласним навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Базою такої співпраці є узгоджений, деталізований та контрольований План спільних заходів на 2011 рік із цими установами, яким передбачається:
- підготовка керівного складу загальноосвітніх, професійно-технічних та дошкільних закладів освіти;
- підготовка вчителів дисциплін "Основи захисту Вітчизни", "Основи здоров'я";
- проведення спільних семінарів, показових занять з питань підготовки і проведення заходів з цивільного захисту із учасниками навчально-виховного процесу: "Дня цивільного захисту", "Тижня безпеки дитини" (з елементами комплексного об'єктового тренування), Тижнів знань з безпеки життєдіяльності, безпечного і змістовного дозвілля під час оздоровчої кампанії;
- консультаційно-методична допомога викладачам закладів освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;
- спільні перевірки підготовки загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів до дій у надзвичайних ситуаціях;
- вивчення та впровадження досвіду кращих шкіл, дошкільних закладів освіти з питань планування і організації цивільного захисту, методики викладання базових дисциплін "захисту Вітчизни" (розділ "Цивільний захист"), "Основи здоров'я";
- проведення показових занять: "Дня цивільної оборони", "Тижня безпеки дитини"
Значна робота з формування здорового способу життя та вирішення проблем особистої і колективної безпеки, пропаганди професії рятувальника проводиться спільно із громадськими організаціями. Зокрема, напрацьовано позитивний досвід співпраці обласного відділення Всеукраїнської громадської дитячої організації юних рятувальників "Школа безпеки" та обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді щодо проведення обласного збору - змагання юних рятувальників "Школа безпеки", військово - патріотичної гри "Джура". 9 червня проведена Військово-патріотична спортивна гра «Зірниця». Щорічно проводяться фестивалі дружин юних рятувальників-пожежних та юних інспекторів дорожнього руху.
Інвентаризація захисних споруд виявила ряд принципових недоліків щодо використання їх в особливий період. 90% колективних засобів захисту потребують капітального ремонту.
Забезпечення реального накопичення об'єктових матеріальних резервів цивільного (медичного, радіаційного, хімічного) захисту, засобів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 №1200 та першочергового оснащення (протигазами, респіраторами, ватно-марлевими пов'язками, приладами дозиметричного контролю та хімічної розвідки, шанцевим інструментом та засобами пожежогасіння) всіх учасників навчально-виховного процесу потребують реального вирішення.
Органи системи освіти і науки працюють над забезпеченням безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу за рахунок навчання і виконання елементарних правил і норм поведінки в навколишньому середовищі та у надзвичайних ситуаціях, підготовкою невоєнізованих формувань цивільної оборони.
Планом основних заходів цивільного захисту Головного управління освіти і науки Чернівецької області на 2011 рік передбачається приведення захисних споруд у готовність до використання за призначенням, забезпечення готовність засобів зв’язку, пунктів управління і оповіщення при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.
Організація навчання дітей навчальних закладів Чернівецької області з питань безпеки життєдіяльностіскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Сентябрь 2017 (85)
Август 2017 (79)
Июль 2017 (70)
Июнь 2017 (167)
Май 2017 (284)
Апрель 2017 (288)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net